#PROGRAM

#IV DZIEŃ
NIEDZIELA
20 WRZEŚNIA
#15:00 - 15:45
#Błonia pod Zamkiem

Warszawski Cyrk Magii i Ściemy “Człowiek Lew” | BILETY

Sobota – bilety wyprzedane

Kup bilet na niedzielę 20.09 (15:00)

 

czas trwania: 40 min

wiek: 10 +

klaunada, aerial, akrobatyka naziemna, musical, komedia

 

Spektakl

Freakowy musical cyrkowy, inspirowany baśnią o „Pięknej i bestii” oraz biografią gwiazdy amerykańskich freakshow początku XX wieku – Stefanem Bibrowskim. Cierpiący na rzadką
chorobę hipertrichozę Bibrowski został sprzedany przez rodziców do cyrku, gdzie jego nadmierne owłosienie i urok osobisty podbijały serca widowni w Europie i USA. Nawiązujący do obwoźnych monstruariów spektakl opowiada o tęsknocie za miłością artystów cyrkowych: Człowieka-Lwa i klaunicy, których tyranizuje i tresuje właściciel freakshow. Jakie są koszta sławy i uznania? Czy uda się zbudować dom w coraz bardziej niespokojnym świecie? Czy odmieniec ma prawo kochać i być kochany? Poszukajmy wspólnie odpowiedzi na te pytania.

Autorzy
Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak (dramatopisarz, reżyser, prezes Fundacji „Zakochana Warszawa”, autor nagradzanych sztuk dla dzieci i młodzieży, współtwórca kabaretu Pożar w burdelu, Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy, Praskiego Teatru Lalek i Muzeum Nowych Legend i Baśni Warszawskich)

Scenografia i kostiumy: Ewa Woźniak – scenografka, artystka wizualna, współpracująca z Praskim Teatrem Lalek i praskim festiwalem klaunady Inwazja Klaunów.

Obsada: Maciej Czarski, Antek Borodziuk, Hanna Klepacka

Muzyka: Hanna Klepacka

Teksty piosenek: Michał Walczak, Hanna Klepacka

W spektaklu wykorzystano piosenkę „Szmira” z muzyką Michała Górczyńskiego

 

#KATEGORIE