#PROGRAM

#IV DZIEŃ
NIEDZIELA
25 LIPCA
#10:00 - 20:00
#Trybunał Koronny, Brama Krakowska, Centrum Spotkania Kultur, Lubelskie Centrum Konferencyjne

Urban Highline Festival

Urban Highline Festival – najstarszy festiwal highlinerów w Europie, największy oficjalny festiwal highline świata odbywający w przestrzeni miejskiej. To międzynarodowe święto odbywa się w Lublinie od 2009 roku i od tego czasu miasto odwiedziły tysiące highlinerów z 56 krajów świata.

Widzowie obserwują rozpięte nad głowami taśmy i chodzących po nich śmiałków, jednak dla uczestników przyjeżdżających do Lublina z całego świata na 4 dni festiwal jest czymś dużo większym. Wydarzenie charakteryzuje bardzo duża liczba dedykowanych warsztatów, pokazów, prelekcji, szkoleń czy filmów tworzonych przez highlinerów na całym świecie.

Urban Highline Festival spotkacie wokół Trybunału Koronnego na ulicy Grodzkiej, nad ulicą Królewską z taśmą rozpiętą pomiędzy Bramą Krakowską a Ratuszem oraz pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym a Centrum Spotkania Kultur. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Firmament, a partnerami głównymi Carnaval Sztukmistrzów, Województwo Lubelskie oraz Lubelskie Centrum Konferencyjne.

Jesteśmy dumni, że wydarzenie o takiej skali odbywa się właśnie w Lublinie. Zapraszamy.

logotypy na stronę CS UHF

Wydatek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt. „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II”

 

#KATEGORIE