#PROGRAM

#I DZIEŃ
CZWARTEK
22 LIPCA
#20:00 - 21:00
#Plac Litewski

Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN – “Przyjaciele Sztukmistrza”

Kraj: Polska

Czas trwania: 60 minut

wiek: bez ograniczeń

język: polski

 

akrobatyka, żonglerka …..

„Przyjaciele Sztukmistrza” to spektakl cyrkowo-teatralny inspirowany prozą Isaaca Bashevisa Singera. Zagrany pół żartem pół serio, tak jak zwykł pisać Noblista. W cyrkowej konwencji snuta jest literacka opowieść o bohaterach Singerowskich opowiadań, a także o tym co nagle i bezpowrotnie zniknęło w „Wielkiej Katastrofie”. Ale ludzkie słabości, rozterki, radości, nadzieje są wciąż takie same.

Nieprzypadkowa jest oprawa muzyczna widowiska. Lou Reed, Amy Winehouse, Ramones, Leonard Cohen, Lenny Kravitz, Bob Dylan to muzycy, którzy mając świadomość swoich korzeni, inspirowali się dziedzictwem żydowskim lub buntowali przeciwko niemu. Wymienionych muzyków, Jaszę Mazura i artystów spektaklu łączy fakt bycia „sztukmistrzem”, ze wszystkimi dobrodziejstwami i przekleństwami tego zawodu.

Spektakl jest integralną częścią wędrownego festiwalu „Śladami Singera”organizowanego po raz 11. przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie i powstał we współpracy z lubelską FUNDACJĄ SZTUKMISTRZE. Poza Lublinem, w tegorocznej edycji prezentowany jest także w Kraśniku, Janowie Lubelskim, Kocku, Lubartowie, Bychawie, Piaskach, Łęcznej, Krasnobrodzie, Szczebrzeszynie, Józefowie, Goraju, Biłgoraju.

Reżyseria: Arkadiusz Ziętek i Zespół.

#KATEGORIE