#PROGRAM

#2017-07-28
#17:00 - 18:00
#Duży Namiot (Błonia pod Zamkiem)

Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było…”

Fot. Piotr Spigiel

  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Wiek: 12 +
  • Język: bez słów
  • Czas trwania: 60 min
  • żonglerka, trapezy, sztrabaty, koło cyr, akrobatyka, muzyka, teatr ruchu
  • BILETY | 15 ZŁ

Tytułowe miasto, to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno kulturową miasta.

Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend jak i historycznych postaci, tworzymy wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

„Miasto, którego nie było” to spektakl łączący techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).

Tworzony jest specjalnie z myślą o obchodach jubileuszu 700 lecia Lublina dlatego inspiracją do stworzenia scenariusza spektaklu są historia miasta legendy, mity, opowiadania, oraz twórczość artystów związanych z Lublinem takich jak Franciszka Arnsztajnowa, I.B Singer, Edward Hartwig.

Spektaklowi towarzyszy muzyka inspirowana folklorem polskim, żydowskim, ukraińskim i cygańskim a także polskimi szlagierami dwudziestolecia międzywojennego.

W przedstawieniu bierze udział pięciu polskich aktorów, związanych z Kolektywem KEJOS – artystów cyrkowych, oraz muzycy grający na żywo.

Spektakl produkowany jest z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublina przez Carnaval Sztukmistrzów i Stowarzyszenie Ke-Jos-The-At-Er.

Scenariusz, koncepcja i reżyseria: Jacek Timingeriu, Marta Kuczyńska

Kierownictwo muzyczne: Katarzyna Timingeriu

Scenografia i kostiumy: Diana Jonkisz, Anna Hul

Reżyseria światła: Maciej Dziaczko

Występują: Marta Kuczyńska, Zuzanna Nir, Matylda Górska, Marcin Janiak, Adam Banach

Muzycy: Katarzyna Timingeriu, Jacek Timingeriu, Mikołaj Nowicki