#PROGRAM

#IV DZIEŃ
NIEDZIELA
20 WRZEŚNIA
#21:00 - 22:00
#Błonia pod Zamkiem

Dziady Kazimierskie & Rury Wydechowe – koncert | REZERWACJA MIEJSC

czas trwania: 60 min

wiek: bez ograniczeń

muzyka na  żywo (balcan, disco, punk)

Wymagana rezerwacja miejsc.

 

Zespół to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Dziady Kazimierskie pałają niegasnącą miłością do Kazimierza Dolnego, ale przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach.
 
Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej pod każdym względem muzyki (wybuchowa mieszanka folku, ska, funky i czego tam tylko słuchać sobie zażyczy), ale również osobowości wokalisty zespołu.
 
Włodek Dembowski, znany szerzej fanom muzyki jako „Paprodziad”, wokalista takich grup jak Łąki Łan czy November Project, jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą. Koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem słowno-muzycznym, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.
 
W Lublinie artyści pojawia się z przyjaciółmi Słonia Trąbalskiego, czyli sekcją dętą – Rury Wydechowe.

ZAPISY ZAKOŃCZONE, PULA MIEJSC WYCZERPANA

Nie masz rezerwacji? Nie wszystko stracone! Z doświadczenia wiemy, że wiele osób z rezerwacją nie dociera i w takim wypadku na miejsce nieobecnych wpuszczamy osoby z bramki, do limitu miejsc.

 

#KATEGORIE