#BILETY

BILETY

Na wybrane spektakle liczba miejsc jest ograniczona ze względu na pojemność sal i namiotu. Bilety na te spektakle można kupić w sieci sprzedaży TICKETPRO – zarówno przez Internet na stronie TICKETPRO, jak i w punktach sprzedaży w całej Polsce (lista punktów).

Lista płatnych spektakli:Les Paraconteurs „Consequences”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie 

27.07.2017 /czwartek/ godzina: 19:00

28.07.2017 / piątek/ godzina: 18:00

Klaunada opowiadająca o współczesnym świecie. Dwóch facetów w garniturach, jeden jest wysoki, drugi niski. Nic nie odróżnia ich od przeciętnych śmiertelników. A zarazem, w obliczu delikatnych spraw życiowych – pogrzebu, nocy w dyskotece, sesji u psychologa – okażą się niepokojąco nieprzystosowani. Jak dać wizytówkę? Jak się zachować gdy przyjaciel oddał duszę? Jak z godnością umrzeć na atak serca? Jak żyje się w niebie? Jak nakarmić żabę?  Interpretując normy zachowań społecznych, w sposób pełen sprzeczności , ci dwaj goście wywołują serię katastrof i salwy śmiechu. ConSequences to spektakl bez słów, w którym klaunada idzie w parze z absurdem zgodnie z tradycją Bustera Keatona i Monthy Pythona. Spektakl jest zdobywcą nagrody  Plateaux du Grupe Geste(s).


fot Michał Strokowski 261A

*PREMIERA

Kolektyw Kejos „Miasto, którego nie było” 
[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Miejsce: Duży Namiot Cyrkowy na Błoniach

28.07.2017 / piątek / godzina: 17:00 i 20:30

Tytułowe miasto, to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno kulturową miasta. Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend jak i historycznych postaci, tworzymy wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.„Miasto, którego nie było” to spektakl łączący techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).


 CIRCUCHARMSTeatro Tatro “Circus Charms”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Miejsce: Biały Namiot Cyrkowy na Błoniach

29.07.2017 /sobota/ godzina: 15:30

30.07.2017 / niedziela/ godzina: 15:30

Dowcipna opowieść o człowieku, który bardzo chciał zostać cyrkowcem, ale artyści cyrkowi nie chcą przyjąć go do swojej kompanii. Historia z morałem, która dowodzi, że jeśli ktoś czegoś bardzo pragnie, na pewno osiągnie cel. To przewrotna historia o cyrku z muzyką na żywo, piękną scenografią i kostiumami.  Zobaczycie baletnicę na linie, zwinnych akrobatów, niebezpieczną jazdę na koniu, ćwiczenie rekina, kobietę węża i australijskie zające. A wszystko w duchu surrealistycznej i bsurdalnej poetyki wielkiego rosyjskiego poety Danilo Charmsa. Wszystko to składa się na pełen emocji spektakl. Każdy, kto weźmie w nim udział, stanie się lepszym, bardziej pogodnym człowiekiem. Występ dla dzieci o każdej wysokości i rodziców o każdej szerokości

Słowacka grupa Teatro Tatro to niezwykły teatr nawiązujący do sztuki jarmarcznej i żywiołu ludowej zabawy. Tworzą go artyści współpracujący z najważniejszymi słowackimi scenami – Teatrem Narodowym w Bratysławie czy Teatrem Andreja Bagara w Nitrze.*PREMIERA

Marta Kuczyńska/Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D” 

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Miejsce: Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie 

29.07.2017 /sobota/ godzina: 18:00

30.07.2017 / niedziela/ godzina: 17:30

Bohaterka spektaklu to samozwańcza profesor, która szukając doskonałości bierze na warsztat poetyckie teorie o związkach Odległości, Muzyki, Kosmosu i Geometrii. Absurdalna, śmieszna, czasem tragiczna profesor, przeprowadza eksperymenty z dźwiękiem i obrazem oraz wywody naukowe oparte na tekstach starożytnych, współczesnych danych statystycznych i własnej wyobraźni. Często w pasji zwraca się do obecnych i wchodzi w bezpośrednią reakcję chemiczną z publicznością. Jej ciało pełne cyfr i wzorów staje się zwierciadłem kosmosu. Spotyka się z publicznością na konferencji by odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudowane jest całe niebo ?”. Wierzy, że „jak na ziemi tak i w niebie”. Szuka wzoru określającego wszystko – wszędzie. Chce dotknąć absolutu i Ciebie zaprasza do tego samego.


Collectif de la Bascule „Rien nest moins sûr”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Miejsce: Duży Namiot Cyrkowy na Błoniach

29.07.2017 /sobota/ godzina: 20:00

30.07.2017 / niedziela/ godzina: 19:00

„Rien nest moins sûr”, czyli „Nic pewnego” to krótki spektakl, z długim numerem  w przestrzeni typowej dla namiotu cyrkowego. Ta nowa forma cyrku stawia w centrum chwiejący się przedmiot, którego działanie w miarę upływu czasu zostaje stopniowo rozkładane na czynniki pierwsze. Wysokie i nieokiełznane akrobacje, nieoczekiwane zmiany akcji i żonglerka umiejętnie synchronizowana pojawiają się kolejno, jedno po drugim, w różnych konfiguracjach. Jakże to proste, a jednocześnie skomplikowane. Zwykłe działanie uruchamia całą maszynę – jeśli jeden element wprawiony zostaje w ruch, wszystkie pozostałe również; jeśli jeden się zatrzyma, wszystko zostaje zachwiane.