#Atrakcje

Cyrk Podwórkowy

Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów, który zyskał ogromną sympatię mieszkańców miasta. Pojawi się w Lublinie już po raz piąty i jak zwykle będzie zapowiedzią i przedsmakiem oferty festiwalu.

Pomysł nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta i od podwórka do podwórka. Grupy takich cyrkowców-wagabundów prezentowały krótkie programy cyrkowe okraszone muzyką i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców kamienic w dzielnicach oddalonych od centrum miasta. Na programy składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. W ciągu pięciu edycji Cyrk Podwórkowy odwiedził już wszystkie dzielnice Lublina. W tym roku wybór 8 dzielnic, do których powrócą nasi cyrkowcy leżał w rękach mieszkańców miasta, którzy przy pomocy sondy zamieszczonej w internecie wytypowali je w kolejności: Dziesiąta, Czuby Południowe, Śródmieście, Felin, Sławin, Czechów Północny, Klukowszczyzna, Węglin Południowy.

Cyrk Podwórkowy każdego roku przygotowuje dla widzów zupełnie nowy program. W składzie zespołu pojawiają się zarówno znani i lubiani przez Lublinian artyści Carnavalu Sztukmistrzów, ale i zupełnie nowe twarze.
W tym roku będą to:
Pan Ząbek – showmen, iluzjonista, Mona Circo ze swoim monocyklem i biczem, żongler – Bill Bombadill, klaun – Pan Pedrro i żywiołowi muzycy z Bucket Guys. Wszyscy razem tworzą niepowtarzalne show, które zachęca do wyjścia z domu i poznania esencji Carnavalu w samym jego centrum.

🔹🔹🔹

HARMONOGRAM:

21 lipca // Niedziela

g.17:00 Felin | teren zielony przy ul. Zygmunta Augusta (pomiędzy SP 52 a Kościołem)
g.19:00 Dziesiąta | Parking na ul. Mireckiego (od strony ul. Reymonta)

22 lipca// Poniedziałek

g. 17:00 Czechów Północny | Teren Zielony przy SP 43 ul. J. Śliwińskiego
g. 19:00 Sławin | Boisko szkolne SP nr 12 ul. Sławinkowska 50

23 lipca //Wtorek

g. 17:00 Węglin Południowy | Parking przy SP 50, ul. Roztocze
g. 19:00 Czuby Południowe | Park Jana Pawła II przy Altanie

24 lipca // Środa
g. 17:00 Kalinowszczyzna |Wąwóz pomiędzy ulicami Kleeberga i Okrzei

g. 19:00 Śródmieście | teren zielony przy Domu Dziecka im. Janusza Korczaka, ul. Sieroca 15