#Atrakcje

Cyrk Podwórkowy

Cyrk Podwórkowy to projekt Carnavalu Sztukmistrzów, który zyskał ogromną sympatię mieszkańców miasta. Pojawi się w Lublinie już po raz czwarty i jak zwykle będzie zapowiedzią i przedsmakiem oferty Carnavalowej.

Pomysł nawiązuje do niewielkich wędrownych trup cyrkowych podróżujących od miasta do miasta, od dzielnicy do dzielnicy i od podwórka do podwórka. Grupy takich cyrkowców-wagabundów prezentowały krótkie programy cyrkowe okraszone muzyką i zaspokajały kulturalne potrzeby mieszkańców kamienic i biedniejszych dzielnic. Na programy składały się zazwyczaj elementy akrobatyki, ekwilibrystyki, pokazu siły, iluzji czy żonglerki. Wsparte często niewybrednym żartem lub piosenką, skłaniały mieszkańców do jałmużny na rzecz artystów.

Cyrk Podwórkowy Carnavalu Sztukmistrzów 2018 to ciekawy skład polskich artystów posiadających bogate doświadczenie uliczne. Nowością tej edycji będzie natomiast udział gości zagranicznych. Rolę wodzireja obejmie jak zwykle słynny i nieprzewidywalny Pan Ząbek, zwany w niektórych kręgach „gwoździem programu”. Towarzyszyć mu będą: Marcin Ex Styczyński – specjalista od spektakularnej sztuki plucia ogniem i szalona Pina Polar, za sprawą której po dwóch latach do składu Cyrku Podwórkowego powróci kobiecy pierwiastek. Swoje magiczne sztuczki rodem z Las Vegas zaprezentuje filipińczyk Magic Mark, a popisy żonglerskie i akrobatyczne zaserwuje Sven from Sweden.

Nowością będą nieoczywiste lokalizacje występów – oprócz dużych dzielnic jak Czechów, Czuby, LSM i Bronowice, cyrk podwórkowy odwiedzi Szpital dziecięcy, Schronisko dla Zwierząt, czy Rezerwat Dzikich Dzieci. W 2018 roku cyrk podwórkowy odbędzie się w terminie od 22-25 lipca.

HARMONOGRAM

Niedziela 22.07

17.00 – Patio Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięce ul. prof. Antoniego Gębali 6

19.00 – Rezerwat Dzikich Dzieci ul. Dolna Panny Marii 8

 

Poniedziałek 23.07

17.00 – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt ul. Metalurgiczna 5

19.00 – Amfiteatr w Parku  Ludowym, wejście od ul. Piłsudskiego

 

Wtorek 24.07

17.00 – Łąka z grillem przy ul. Bronowickiej, Bronowice

19.00 – Altana w Parku Jana Pawła II, Czuby Południowe

 

Środa 25.07

17.00 – Błonia przy ul. Głębokiej na osiedlu Piastowskim, LSM

19.00 – Boisko przy targu pomiędzy ul. Kurantową i Braci Wieniawskich, Czechów