#ARTYŚCI

Kolektyw Kejos „Epitafium Błazna – szkice z Szekspira”

Kup bilet na sobotę 19.09 (19:00)

Kup bilet na niedzielę 20.09 (17:00)

czas trwania: 40 min

wiek: bez ograniczeń

klaunada, teatr ruchu, teatr plastyczny, żonglerka, trapez

 

Spektakl

Co musieli robić aktorzy czasów elżbietańskich by zdobyć i utrzymać uwagę widza, który gotów był rzucić czymś w wykonawcę, gdy ten wydawał mu się zbyt nudny? Jakich strategii teatralnych, oprócz deklamacji tekstu użyć, by przekazać żądnej rozrywki publice bardziej złożoną treść?

Te pytania stają się punktem wyjścia do poszukiwań artystycznych Kolektywu KEJOS. „Epitafium Błazna” to pokaz pracy z użyciem technik teatru ruchu, teatru plastycznego i nowego cyrku, inspirowany motywami ze sztuk Szekspira, a w szczególności postacią szekspirowskiego błazna.

Bazując na tym co „pomiędzy tekstem” Kolektyw snuje nową opowieść rozpiętą między odwiecznymi problemami a współczesnością. Pokaz pracy w toku, z natury swojej niedokończony i niedomknięty, ujawni jeden z etapów eksperymentu teatralnego badającego relacje między teatrem a współczesnym cyrkiem.

 

Autorzy
Kolektyw KEJOS to przede wszystkim grupa artystów, która w swej pracy skupia się nad wykorzystaniem technik cyrkowych jako środka wyrazu równorzędnego z innymi formami performatywnymi, takimi jak teatr, taniec, muzyka czy multimedia. Spektakle grupy łączą w sobie różnorodne dziedziny sztuki, uporządkowane, podobnie jak w teatrze, według pewnego scenariusza, tematu i historii. W odróżnieniu od tradycyjnego cyrku, pokazy kolektywu stanowią nie tylko serię sztuczek, lecz spójną artystyczną wypowiedź.

Reżyseria: Kolektyw Kejos, Marta Kuczyńska, Jacek Timingeriu

Obsada: Marta Kuczyńska, Jacek Timingeriu, Zuzanna Nir, Youri Gregoire, Adam Banach

Scenografia: Barbara Szymczak

Wykonanie kostiumow: Olga Rudzińska

Przedstawienie realizowane w ramach Konkursu na wsparcie projektów artystycznych w ramach nurtu SzekspirOFF 24. Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Premiera odbędzie się w Gdańsku w drugiej połowie listopada 2020 roku.

Harmonogram występów: