#AKTUALNOŚCI

9 wrzesień 2020

Busker show / Dziady Kazimierskie / Prometeusz | Zarejestruj się na wydarzenia bezpłatne

Rezerwacja miejsc na wydarzenia bezpłatne Carnavalu Sztukmistrzów jest już otwarta! Do Waszej dyspozycji oddajemy cztery pokazy Busker Show na terenie Browaru Perła oraz dwa wydarzenia na Błoniach pod Zamkiem: sobotni spektakl „Prometeusz” oraz niedzielny koncert Dziady Kazimierskie i Rury Wydechowe.

W tym roku ze względu na środki bezpieczeństwa, które jesteśmy zmuszeni wprowadzić w związku z epidemią COVID-19, większość wydarzeń Carnavalu Sztukmistrzów jest biletowana lub została objęta rezerwacją miejsc. Od dziś zapraszamy Was do zapisów na wydarzenia bezpłatne!

Regulamin Carnavalu Sztukmistrzów

Uwaga! Rezerwacje są imienne. Jedna osoba nie może zarezerować na swoje dane wejściówki dla innej osoby dorosłej. Wymagana rezerwacja osobista.

Jedna osoba dorosła może zapisać wraz z sobą max 3 niepełnoletnich dzieci.


BUSKER SHOW

ZAPISY

Wyjątkowy pokaz cyrkowy, w którym nietuzinkowi artyści zaprezentują swoje najlepsze numery. Barwny kolaż osobowości i dyscyplin cyrkowych, w którym zobaczymy zapierające dech w piersiach pokazy akrobatyczne, ogniowe, sztuczki iluzjonistyczne, klaunadę, kobietę gumę, taniec hula hop i ewolucje na drabinie. W programie występują: Dominika Osam-Gyaabin, Kari Panska, Krzysztof Kostera, Marcin Ex Styczyński, Marysia i Julian, Pan Ząbek.

Kiedy:
17.09.2020, 19:00 – 20:30
18.09.2020, 19:00 – 20:30
19.09.2020, 18:00 – 19:30
20.09.2020, 17:00 – 18:30

Miejsce: Scena Perła, Bernardyńska 15


Spektakl akrobatyczno-taneczny: PROMETEUSZ

ZAPISY

Spektakl oparty na micie o Prometeuszu, który wykradł bogom ogień i rozbudził w ludziach kreatywność i zainteresowanie światem. Artyści opowiadają historię bez słów – tylko poprzez ruch, muzykę i grę aktorską. Grupa tancerzy i akrobatów podczas trwającego ponad godzinę spektaklu, przedstawia w wyjątkowy sposób losy tytułowego Prometeusza i całej ludzkości. Ruch splata się z dźwiękiem w sposób niewyobrażalnie doskonały. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową nie pozbawiając jednocześnie całego widowiska treści. Treść jest uniwersalna – ponadczasowa, międzykulturowa. Tło całej historii nadaje oświetlenie, scenografia i przede wszystkim muzyka. Szokujące połączenia jazzu, hip-hopu, muzyki bałkańskiej i klasycznej.

Kiedy: 19.09, godz. 20.30
Gdzie: Błonia pod Zamkiem


Koncert: Dziady Kazimierskie i Rury Wydechowe 

ZAPISY

Kiedy: 20.09, godz. 21.00
Gdzie: Błonia pod Zamkiem

Zespół to zjawisko na polskiej scenie muzycznej. Dziady Kazimierskie pałają niegasnącą miłością do Kazimierza Dolnego, ale przewijające się w ich piosenkach wątki „kazimierskie” mają wymiar uniwersalny. Nie trzeba znać się ani na Kazimierzu Dolnym ani na Kazimierzu Wielkim i Esterce, żeby się doskonale bawić przy ich piosenkach.
 
Niech nikogo nie zdziwi, że o tak małym miasteczku można tyle śpiewać. To miejsce wielokulturowe i wielowymiarowe, pełne tajemnic, legend, ciekawostek i czasoprzestrzennych zawirowań. Nie każdy od razu zrozumie o czym śpiewają Dziady ale każdego wciągnie ich bajkowo magiczna, muzyczna opowieść. To efekt nie tyko doskonałej pod każdym względem muzyki (wybuchowa mieszanka folku, ska, funky i czego tam tylko słuchać sobie zażyczy), ale również osobowości wokalisty zespołu.
 
Włodek Dembowski, znany szerzej fanom muzyki jako „Paprodziad”, wokalista takich grup jak Łąki Łan czy November Project, jest nie tylko głosem na dziadowskich koncertach, ale przejmuje rolę wodzireja, który zręcznie kieruje koncertową przygodą. Koncert Dziadów Kazimierskich jest spektaklem słowno-muzycznym, w którym widzowie i muzycy biorą udział na równych warunkach. „Dziady to nie muzyka, to styl życia” – mówią artyści i swoją dziadowską filozofią zarażają słuchaczy na każdym koncercie.
 
W Lublinie artyści pojawia się z przyjaciółmi Słonia Trąbalskiego, czyli sekcją dętą – Rury Wydechowe