#AKTUALNOŚCI

14 maja 2019

Artysto! Weź udział w konkursie Circus Next

15 kwietnia ruszył nabór pomysłów na realizację projektu artystycznego z dziedziny nowego cyrku do konkursu organizowanego przez międzynarodową Platformę Circus Next. Po raz pierwszy, dzięki nawiązaniu współpracy Warsztatów Kultury i Carnavalu Sztukmistrzów z Platform Circus Next, udział w tym prestiżowym konkursie mogą wziąć artyści z Polski.

Platforma została powołana w celu identyfikacji i wspomagania poszukujących artystów z dziedziny współczesnego cyrku. Skupia się na oryginalnych i wyjątkowych projektach mogących wywrzeć wpływ na rozwój całego cyrku współczesnego.

Platforma CN składa się z 30 członków z 17 krajów europejskich (przedstawiciele europejskich festiwali, teatrów i cyrków impresaryjnych oraz szefów placówek związanych z nowym cyrkiem).

Nabory odbywają się na 3 poziomach:

  • poziom krajowym, lokalnym (Polska): dwa ze zgłoszonych projektów zostaną zarekomendowane przez lokalne polskie Jury do dalszego udziału w konkursie.
  • poziom platformy: 22 członków platformy zarekomenduje 12 projektów, które zaprezentują 20 minutowy pokaz pracy w toku przed profesjonalistami i członkami Jury artystycznego.
  • poziom profesjonalny: Jury artystyczne wybierze 6 projektów, które dostanie możliwość realizacji projektu.

Udział w projekcie przynosi korzyści nie tylko w przypadku otrzymania dofinansowania, ale także rekomendacji do każdego z poziomów. Pozwala na usytuowanie się w profesjonalnym środowisku współczesnego cyrku. Daje możliwość zaprezentowania swoich pomysłów przed profesjonalistami. Oprócz wygranej w konkursie, członkowie platformy mogą indywidualnie wspomagać interesujące ich projekty na każdym z poziomów.

Do konkursu mogą zgłaszać się wschodzący artyści (tacy, którzy wcześniej nie mieli szansy prezentacji swojej twórczości w szerszym kontekście cyrku europejskiego) rezydujący w Europie, uprawiający współczesny cyrk, teatr ruchu czy sztukę w przestrzeni publicznej.

Carnaval Sztukmistrzów jest organizatorem lokalnego poziomu w Polsce, zajmuje się promocją projektu, lokalnym doradztwem, organizacją prac Jury.

Projekty składane są w języku angielskim do 7 czerwca poprzez aplikację znajdującą się na stronie: http://www.circusnext.eu/application/

Należy przesłać: 5 min nagranie z pracy w toku nad pomysłem, opis osiągnięć, wcześniejszych spektakli, pokazów, akcji performatywnych.

Logo Circus Next 30.03_(sans_point)