#AKTUALNOŚCI

30 października 2018

RENESANS LUDYCZNOŚCI – wideorelacja

Zapraszamy do obejrzenia playlisty nagrań z dwudniowej konferencji „Renesans Ludyczności” która miała miejsce podczas 9 edycji festiwalu Carnaval Sztukmistrzów w dniach 26-27 lipca 2018 w Lublinie.

RENESANS LUDYCZNOŚCI
Program konferencji
Czwartek, 26 lipca
11.00 Otwarcie konferencji – słowo wstępne i prezentacja gości, Agnieszka Bińczycka
11:30 Innowacyjne przemiany cyrku na przestrzeni ostatnich 250 lat – Janusz Sejbuk (60 min)
12:30 Mamo, Tato będę clownem – Janusz Russek (45 min)
13:30 Latające trapezy PALLOT. Jak zaczęła się Moja przygoda z cyrkiem, powstanie numeru, skład, sukcesy, nagrody – Piotr Szymański (45 min)
14:15 Jak zostać aktorem sztuki cyrkowej? – Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej w Julinku –– Piotr Tomczak (15 min)
14:30 Podsumowanie (30 min)

Piątek, 27 lipca
10.30 Renesans ludyczności – panel dyskusyjny z udziałem: Agnieszki Bińczyckiej, Piotra Celińskiego, Marty Kuczyńskiej i Rafała Sadownika prowadzenie: Grzegorz Kondrasiuk (90 min)
12.15 Spotkanie wokół książki „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island” – reporterka Karolina Sulej i fotograf Mateusz Kubik opowiadają i prezentują fotografie ze swojej książki, zbioru reportaży z legendarnej amerykańskiej dzielnicy rozrywki i freak (90 min)

Konferencja „Renesans Ludyczności” to kolejna inicjatywa Pracowni Kultury i Sztuki Ludycznej działającej w Warsztatach Kultury w Lublinie, której celem jest zmiana percepcji zjawiska sztuki i kultury ludycznej w tym nowego cyrku w Polsce oraz odpowiednia reprezentacja w dyskursie kulturowym. Oprócz organizowanego od niemalże 10 lat Carnavalu Sztukmistrzów, Warsztaty Kultury mają na swoim koncie organizację konferencji “Nowy Cyrk i Sztuka w przestrzeni Publicznej” w 2014 roku, a także wydanie pierwszej od dekad publikacji naukowej w języku polskim “Cyrk w świecie widowisk” 2017 , ukazującej fenomen cyrku w jego historycznym i współczesnym kształcie.