#AKTUALNOŚCI

30 czerwca 2017

Spektakle biletowane | Ruszyła sprzedaż biletów w sieci TICKETPRO

Na wybrane spektakle liczba miejsc jest ograniczona ze względu na pojemność sal i namiotu. Bilety na te spektakle będzie można kupić już niedługo w sieci sprzedaży TICKETPRO – zarówno przez Internet na stronie TICKETPRO, jak i w punktach sprzedaży w całej Polsce (lista punktów).

Lista płatnych spektakli:


Collectif de la Bascule „Rien nest moins sûr”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

„Rien nest moins sûr”, czyli „Nic pewnego” to krótki spektakl, z długim numerem  w przestrzeni typowej dla namiotu cyrkowego. Ta nowa forma cyrku stawia w centrum chwiejący się przedmiot, którego działanie w miarę upływu czasu zostaje stopniowo rozkładane na czynniki pierwsze.

Wysokie i nieokiełznane akrobacje, nieoczekiwane zmiany akcji i żonglerka umiejętnie synchronizowana pojawiają się kolejno, jedno po drugim, w różnych konfiguracjach. Jakże to proste, a jednocześnie skomplikowane. Zwykłe działanie uruchamia całą maszynę – jeśli jeden element wprawiony zostaje w ruch, wszystkie pozostałe również; jeśli jeden się zatrzyma, wszystko zostaje zachwiane.


Kolektyw Kejos – MIASTO KTÓREGO NIE BYŁO

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Tytułowe miasto, to miejsce częściowo wyobrażone. Przestrzeń spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych. Miejsce nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie prowadzącego z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów ale też do tworzenia życiodajnej, twórczej energii budującej przestrzeń społeczno kulturową miasta. Poprzez przywołanie historii fikcyjnych z lubelskich legend jak i historycznych postaci, tworzymy wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, z pewnością już nie ma, ale w jakiś sposób przeczuwamy jego potencjalną obecność.

„Miasto, którego nie było” to spektakl łączący techniki sztuki cyrkowej i teatru oraz elementy pokrewnych dziedzin (taniec, teatr ruchu, teatr plastyczny).


Teatro Tatro “Circus Charms”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Dowcipna opowieść o człowieku, który bardzo chciał zostać cyrkowcem, ale artyści cyrkowi nie chcą przyjąć go do swojej kompanii. Historia z morałem, która dowodzi, że jeśli ktoś czegoś bardzo pragnie, na pewno osiągnie cel. To przewrotna historia o cyrku z muzyką na żywo, piękną scenografią i kostiumami.  Zobaczycie baletnicę na linie, zwinnych akrobatów, niebezpieczną jazdę na koniu, ćwiczenie rekina, kobietę węża i australijskie zające. A wszystko w duchu surrealistycznej i bsurdalnej poetyki wielkiego rosyjskiego poety Danilo Charmsa. Wszystko to składa się na pełen emocji spektakl. Każdy, kto weźmie w nim udział, stanie się lepszym, bardziej pogodnym człowiekiem. Występ dla dzieci o każdej wysokości i rodziców o każdej szerokości

Słowacka grupa Teatro Tatro to niezwykły teatr nawiązujący do sztuki jarmarcznej i żywiołu ludowej zabawy. Tworzą go artyści współpracujący z najważniejszymi słowackimi scenami – Teatrem Narodowym w Bratysławie czy Teatrem Andreja Bagara w Nitrze.


Kolektyw Kejos „Pitagoras 3D”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Bohaterka spektaklu to samozwańcza profesor, która szukając doskonałości bierze na warsztat poetyckie teorie o związkach Odległości, Muzyki, Kosmosu i Geometrii. Absurdalna, śmieszna, czasem tragiczna profesor, przeprowadza eksperymenty z dźwiękiem i obrazem oraz wywody naukowe oparte na tekstach starożytnych, współczesnych danych statystycznych i własnej wyobraźni. Często w pasji zwraca się do obecnych i wchodzi w bezpośrednią reakcję chemiczną z publicznością. Jej ciało pełne cyfr i wzorów staje się zwierciadłem kosmosu. Spotyka się z publicznością na konferencji by odpowiedzieć na pytanie „Z czego zbudowane jest całe niebo ?”. Wierzy, że „jak na ziemi tak i w niebie”. Szuka wzoru określającego wszystko – wszędzie. Chce dotknąć absolutu i Ciebie zaprasza do tego samego.


Les Paraconteurs „Consequences”

[KUP BILET NA SPEKTAKL]

Współczesna klaunada opowiadająca o współczesnym świecie. Dwóch facetów w garniturach, jeden jest wysoki, drugi niski. Nic nie odróżnia ich od przeciętnych śmiertelników. A zarazem, w obliczu delikatnych spraw życiowych – pogrzebu, nocy w dyskotece, sesji u psychologa – okażą się niepokojąco nieprzystosowani. Jak dać wizytówkę? Jak się zachować gdy przyjaciel oddał duszę? Jak z godnością umrzeć na atak serca? Jak żyje się w niebie? Jak nakarmić żabę?  Interpretując normy zachowań społecznych, w sposób pełen sprzeczności , ci dwaj goście wywołują serię katastrof i salwy śmiechu. ConSequences to spektakl bez słów, w którym klaunada idzie w parze z absurdem zgodnie z tradycją Bustera Keatona i Monthy Pythona. Spektakl jest zdobywcą nagrody  Plateaux du Grupe Geste(s).